Урок 1
Клас. 7
Тема. Спорт.
Мета. Освітня – навчати
учнів усного мовлення за темою уроку, ознайомити із новою лексикою за
темою, навчати
читання з метою повного розуміння змісту тексту, навчати учнів
сприймати та
розуміти текст на слух, формувати навички діалогічного мовлення.
Розвиваюча – продовжувати розвивати
навички читання та усного мовлення учнів, розвивати
інтелектуальні та
пізнавальні здібності учнів.
Виховна – виховувати любов до
спорту.
Обладнання: зошит, підручник, дидактичний матеріал.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Оголошення теми та мети уроку.
1. Уведення в іншомовну атмосферу.
Вправа
«Броунівський рух». З’ясувати подальшу інформацію серед однокласників:
— which of them
goes in for sports regularly;
— who visits any
sport club;
— who thinks
sport is important for us;
— who likes watching sport programmes on TV;
— who doesn’t
like sports;
— who does morning exercises every day;
— what kind of
sport they are good at;
— what kinds of
sport would they like to go in for.
2. Перевірка домашнього завдання.
ІІ. Основна частина уроку.
1. Аудіювання.
Вправа 1, стор.104 Listen to Ann’s letter to Polly. Say what activities help the children to keep fit.
2. Вдосконалення
техніки читання та навичок усного мовлення.
Вправа 2, стор.104.
Прочитати та перекласти лист.
На перевірку розуміння змісту тексту виконати вправу 3, стор.105. Бесіда за
запитаннями.
3. Письмо.
Повторення граматичного матеріалу.
1)
Повторити
теперішній доконаний час.
2)
Практикувати
учнів у письмі.
Вправа 5, стор.105 Розкрити дужки.
4. Лексична
вправа.
Divide the words
from the box into three groups.
swimming, skiing, football, surfing, cycling, hockey,
golf, fencing, basketball, skating, karate, boating, ski jumping, horse riding,
rowing, gymnastics
Winter sports:
Summer sports:
All-year-round
sports:
ІІІ. Заключна частина уроку.
1.
Підсумок
уроку.
2.
Домашнє
завдання.
Усне повідомлення
«Спорт у моєму житті».
Урок 2
Клас. 7
Тема. Спорт.
Підтема. Заняття
спортом. Теперішній доконано-тривалий час.
Мета. Освітня – ознайомити
учнів із новим граматичним матеріалом – теперішній доконано-тривалий
час, навчати учнів
будувати речення за поданими словосполученнями, ознайомити
із новим лексичним
матеріалом за темою уроку, активізувати лексику у ході уроку,
навчати читанню з
метою отримання необхідної інформації та подальшим розумінням
змісту тексту.
Розвиваюча – продовжувати розвивати
навички діалогічного мовлення учнів, готовність до
участі в
іншомовному спілкуванні, розвивати пізнавальні та інтелектуальні здібності
дітей.
Виховна – виховувати
цілеспрямованість та рішучість.
Обладнання: зошит, підручник, тематичні малюнки, дидактичний матеріал,
граматична таблиця.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Оголошення теми та мети уроку.
1. Уведення в іншомовну атмосферу.
Складання синкану.
Робота в парах.
Вправа «Мікрофон». Запитати сусіда по парті про його ставлення до занять
спортом.
2. Перевірка домашнього завдання.
ІІ. Основна частина уроку.
1. Уведення
нового лексичного матеріалу.
Вправа 4, стор.108. Опрацювання нового лексичного матеріалу.
Скласти речення із
поданою лексикою.
2. Аудіювання.
Вправа 1, стор.106.
Розучування вірша «Фантастична
гімнастика».
3. Вдосконалення
навичок діалогічного мовлення. Читання.
Вправа 2, стор.106 Розіграти діалог в парах.
Вправа на
закріплення розуміння змісту діалогу (вправа 3, стор.107). Заповнити пропуски в
реченнях.
4. Письмо.
Вивчення граматичного матеріалу.
1)
Робота
з граматичною таблицею. Теперішній доконано-тривалий час.
2)
Вправа
5, стор.108. Відкрити дужки.
3)
Робота
з картками. Скласти речення у теперішньому доконано-тривалому часі.
To swim/
forty-five minutes
|
To run/half an
hour
|
To play
tennis/fifteen minutes
|
To ride a
horse/two hours
|
To train/an
hour and a half
|
To write a
report/three hours
|
To speak on
the phone/ fifty minutes
|
To build the
house/one year
|
To work at the
hospital/ fifteen years
|
To walk in the
park/more than an hour
|
To read a
book/twenty minutes
|
To drive a
car/ three hours
|
To wait/
twenty-five minutes
|
To sing/ten minutes
|
To sleep/two hours
|
5. Відпрацювання
граматичного матеріалу.
Граматична гра.
Клас
розподіляється на дві команди. Учитель називає дієслово, а члени команд усно
складають речення із цим дієсловом у теперішньому доконано-тривалому часі. За
кожне правильне речення надається один бал. Перемагає команда, яка отримає
біль- ше балів. Учитель може надати додаткові бали за найбільш цікаві й
оригінальні ре- чення.
Наприклад: T:
Write.
Team 1: He has been writing the exercise for ten
minutes.
Team 2: They have been writing a dictation for fifteen
minutes now…
ІІІ. Заключна частина уроку.
1.
Підсумок
уроку.
2.
Домашнє
завдання.
Вивчити правила.
Урок 3
Клас. 7
Тема. Спорт.
Підтема. Спортивні
клуби та секції.
Мета. Освітня – навчати
учнів діалогічного мовлення за темою уроку, навчати сприймати та розуміти
текст на слух,
практикувати учнів у письмі (теперішній доконано-тривалий час).
Розвиваюча – продовжувати розвивати
комунікативні здібності учнів (навички діалогічного
мовлення),
розвивати навички читання та письма.
Виховна – виховувати позитивне
ставлення до спорту.
Обладнання: зошит, підручник, дидактичні картки.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Оголошення теми та мети уроку.
1. Уведення в іншомовну атмосферу.
Складання
«Асоціативного куща» за темою «Спорт».
Скласти речення із
поданими словами: football, cricket, gymnasium, ball, sportsman, boxer,
important, good, game,
sport club, swim, skipping rope, run, jump.
Вправа «Ланцюжок».
2. Перевірка домашнього завдання.
ІІ. Основна частина уроку.
1. Розвиток
навичок усного мовлення.
Вправа 1, стор.108.
Вправа «Мікрофон». Дати
відповіді на запитання.
2. Вдосконалення
техніки читання та навичок усного мовлення.
Вправа 2, стор.109.
Прочитати оголошення і пояснити
якому спортивному центру ви б надали перевагу.
Вправа 3, стор.109.
Прочитати діалог в ролях.
3. Аудіювання.
Прослухати діалог і
заповнити таблицю.
TELEPHONE CONVERSATION
— Hello. Is this
Sports Centre?
— Yes, can I
help you?
— Trainings of
what kinds of sports can you offer?
— In our Sports
Centre you can have trainings in football, basketball, gymnastics, karate and
judo. There is also a swimming pool and two tennis courts.
— Are trainings
held in groups and individually?
— Only individually. Our coaches will help you
to develop your personal programme of trainings.
— How many times a week are trainings held?
— You may have trainings two or three times a
week. You may agree on the time for the trainings with the coach.
— What are the
working hours of the Centre?
— We are open from 10 a. m. to 9 p. m.
— Does the
centre work at weekends?
— Yes, we are open seven days a week.
— Thank you for
the information.
— You are welcome.
Complete
the form.
SPORTS CENTRE
Sport activities
___________________________________________________________
The number of: ___________________________________________________________
Swimming pools _________________________________________________________
Tennis courts ____________________________________________________________
Trainings only ____________________, or_______________ times a week.
Open from______________________ to________________________
4. Письмо.
Повторення граматичного матеріалу. Граматична вправа.
ІІІ. Заключна частина уроку.
1.
Підсумок
уроку.
2.
Домашнє
завдання.
Переклад речень.
Урок
4
Клас. 7
Тема. Спорт.
Підтема. Види
спорту.
Мета. Освітня – ввести
у вжиток та активізувати у ході уроку новий лексичний матеріал за темою,
навчати учнів
усного мовлення за темою уроку, навчити читання з метою повного
розуміння змісту
тексту, тренувати учнів у письмі (теперішній доконано-тривалий час).
Розвиваюча – продовжувати розвивати
комунікативні та інтелектуальні здібності учнів,
розвивати навички
читання та письма, готовність до участі у подальшому іншомовному
спілкуванні.
Виховна – виховувати розуміння
необхідності занять спортом.
Обладнання: зошит, підручник, дидактичний матеріал, презентація на подачу
нового лексичного матеріалу.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Оголошення теми та мети уроку.
1. Уведення в іншомовну атмосферу.
Вірш на стор.106.
Гра «Guess the Sport».
Учитель загадує вид спорту й описує його,
не називаючи. Можна розповідати про правила гри, обладнання тощо. Учні відгадують.
Наприклад: Т: This is an individual kind of sport. For this game
you need running boots and a uniform. You usually do it outdoors, but it’s also
possible to do it indoors.
P2: Is it athletics?
Т: No, it isn’t.
P3: Is it
running?
Т:
Yes,
it
is…
2. Перевірка домашнього завдання.
ІІ. Основна частина уроку.
1. Уведення
нового лексичного матеріалу.
Перегляд
презентації. Опрацювання нового лексичного матеріалу.
Вправа 1, стор.110
2. Вдосконалення
техніки читання та навичок усного мовлення.
Вправа 4, стор.110 Бесіда за запитаннями.
Вправа 6 стор.113. Робота з текстом.
3. Письмо.
Повторення граматики. Робота з картками.
He _____________________________(to look) at this picture for ten minutes now.
What __________they_________________ (to do)?
How long _______________you___________________ (to wait) for them?
Why ______________she ____________________(to cry)?
What________________ he_________________ (to speak) about for half an hour now?
I _______________________(to cook) this chicken for forty minutes.
Mother_____________(to drink) coffee at the moment.
They_____________________
(to drive) for two hours and a half.
ІІІ. Заключна частина уроку.
1.
Підсумок
уроку.
2.
Домашнє
завдання.
Скласти речення із
новою лексикою.
Урок 5
Клас. 7
Тема. Спорт.
Підтема. Спортивні
змагання. Теперішній доконаний час та теперішній доконано-тривалий час.
Мета. Освітня – навчати
учнів діалогічного мовлення за темою уроку, виконати вправи на закріплення
лексичного та
граматичного матеріалу, вдосконалювати техніку читання та навички
перекладу тексту,
тренувати учнів в аудіюванні.
Розвиваюча – продовжувати розвивати
навички читання та письма, комунікативні здібності учнів,
розвивати
фонетичний та інтонаційний слух, пам'ять, увагу, логічне мислення,
мовну здогадку.
Виховна – виховувати
наполегливість у досягненні мети.
Обладнання: зошит, підручник, дидактичний матеріал.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Оголошення теми та мети уроку.
1. Уведення в іншомовну атмосферу.
Гра «Guess the Sport».
Учитель
загадує вид спорту, а учні
по черзі ставлять запитання, намагаючись дізнатись про нього якомога більше.
Наприклад:
P1: Is this an
individual or group kind of sport?
Т: Group kind of sport.
P2: Is it played indoors or outdoors?
Т: Both.
P3: What do you need to go in for it?
Т: You need a uniform, boots, and a ball.
P4:
Is it football?
Т:
Yes,
it
is.
2. Перевірка домашнього завдання.
ІІ. Основна частина уроку.
1. Розвиток
навичок усного мовлення.
Вправа 1, стор.111.
Бесіда за запитаннями.
2. Вдосконалення
навичок аудіювання.
Вправа 2, стор.112.
Прослухати радіопрограму і обговорити отриману інформацію.
3. Вдосконалення
техніки читання.
Вправа 7, стор.113.
Прочитати текст і заповнити пропуски в тексті.
Робота з текстом. Т: Put the parts of the text in the correct order.
In today’s world, extreme kiting is no less popular
than wind surfing and surfing. So if you have ever conquered the wind and
water on a surfboard, you’ll quickly find common language with kite surfing,
because surfers on the Hawaiian Islands invented kiting.
|
It was invented in the days when the weather was
calm and windless and there were no big waves for surfing. Suddenly American
surfers, tired of waiting for the wind, remembered something.
|
At the beginning of the 20th century French sailors
guided their ships in the needed direction using the huge triangular sail
that rose into the sky like a kite. «Why don’t we try something like that?»
surfers wondered and sent the first modern kite surfer up into the endless
Hawaiian skies.
|
The result was really striking. Surfing enthusiasts
even forgot their favourite waves for a while. Some of them became so excited
about kiting that they quickly turned it into a new kind of sport.
|
Today, this kind of sport is as popular as
windsurfing and has even surpassed it. World kiting championships have been
held for a long time now, and you can even study how to master huge kites on
the Kyiv Sea.
|
4. Письмо.
Повторення граматичного матеріалу.
Вправа 5, стор.112.
Вправа на повторення
теперішнього доконано-тривалого часу.
5. Відпрацювання
лексичного матеріалу.
Скласти речення із
поданими словами.
Tennis
|
For half an hour
|
In the evening
|
With my brother
|
Football
|
In the sports club
|
Three times a week
|
For an hour
|
Swimming
|
Fitness studio
|
Yesterday
|
Bicycle
|
To the swimming pool
|
Figure skating
|
In the morning
|
ІІІ. Заключна частина уроку.
1.
Підсумок
уроку.
2.
Домашнє
завдання.
Вправа 6, стор.113
Урок 6
Клас. 7
Тема. Спорт.
Підтема. Спортивні
змагання.
Мета. Освітня –
навчати учнів усного мовлення за темою уроку, вдосконалювати навички
аудіювання,
навчати учнів
читання з метою отримання необхідної інформації та подальшим
розумінням змісту
тексту, практикувати учнів у письмі, навчати учнів висловлювати
та аргументувати
власну думку.
Розвиваюча – продовжувати розвивати
навички читання та комунікативні здібності учнів,
розвивати навички
аудіювання (фонетичний та інтонаційний слух, пам'ять, увагу,
логічне мислення,
мовну здогадку).
Виховна – виховувати
повагу до спортивних правил і суперників у спорті.
Обладнання: зошит, підручник, дидактичний матеріал.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Оголошення теми та мети уроку.
1. Уведення в іншомовну атмосферу.
Т: Read and guess the word.
A kind of sport for two teams of eleven men who run
about to get the ball and kick it into the goal of the opposite side. (football)
To play this game you need a racket and a
ball. (tennis)
The dancing on
the ice. (figure skating)
To play this
game you need a ball and a basket. (basketball)
This is a team game with a ball which is
thrown above the net. (volleyball)
A place where
people of all ages can go in for aerobics. (fitness studio)
A place where you can play tennis. (tennis
court)
A place full of
water where you enjoy swimming. (swimming pool)
2. Перевірка домашнього завдання.
ІІ. Основна частина уроку.
1. Розвиток
комунікативних здібностей учнів.
Вправа 1, стор.114 Бесіда за запитаннями.
2. Вдосконалення
навичок аудіювання.
Вправа 2, стор.114.
Прослухати діалог. Виконати
завдання на “True
or
False”.
3. Читання.
Вправа 3, стор.114.
Робота в парах. Читання
діалогу в ролях.
4. Письмо.
Повторення вивченого граматичного матеріалу.
Make up
sentences using the Present Continuous and the Present Perfect Continuous
Tenses.
1)
They/swim/in
the swimming pool.
2)
She/read/the
article/about her favourite sportsman.
3)
He/play/football/near the house.
4)
We/train/at
the fitness studio.
5)
What
problem/he/discuss?
6)
You/skate/at
the skating rink.
7)
What
magazine/he/read?
8)
They/prepare/for the championship.
9)
Why/she/laugh?
10) You/ride a horse/in the park.
5. Робота
з картками.
Make up questions and answer them.
1)
sports/do/happen/injuries/When?
2)
can/sports/have/injuries/we/Why?
3)
a/injury/How/happen/traumatic/does?
4)
chronic/are/What/injuries?
5)
you/How/sports/avoid/you/injuries/can?
ІІІ. Заключна частина уроку.
1.
Підсумок
уроку.
2.
Домашнє
завдання.
Переклад речень.
Урок 7
Клас. 7
Тема. Спорт.
Підтема. Відомі
спортсмени.
Мета. Освітня – навчати
учнів сприймати та розуміти текст на слух, тренувати учнів у читанні з метою
отримання
необхідної інформації та подальшим розумінням змісту тексту, ознайомити
учнів із
відомими спортсменами, вдосконалювати навички письма.
Розвиваюча – продовжувати розвивати
комунікативні здібності учнів та навички читання й
письма, розвивати
навички аудіювання.
Виховна – виховувати
почуття відповідальності та обережність під час виконання фізичних
вправ.
Обладнання: зошит, підручник, дидактичний матеріал.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Оголошення теми та мети уроку.
1. Уведення в іншомовну
атмосферу.
Розучування вірша.
Baseball
The baseball player is up to bat,
The pitch is straight and fast.
He swings the bat, «Whack», goes the ball,
It whizzes swiftly past.
The outfielder has his glove out stretched,
eyes look to the sun.
He watches the ball,
Goes sailing by,
It is a long home run!
2. Перевірка домашнього завдання.
ІІ. Основна частина уроку.
1. Вдосконалення
навичок аудіювання.
Вправа 1, стор.116
2. Вдосконалення
техніки читання та навичок усного мовлення.
Вправа 2, стор.116.
Прочитати тексту. Виконати
вправу 3, стор.116. Заповнити пропуски в реченнях інформацією із тексту.
Вправа 4, стор.117.
Бесіда за малюнками.
3. Письмо.
Вправа 1, стор.118.
Відкрити дужки у правильній
часовій формі.
Робота з картками. Т: Put the verbs in brackets in the correct tense.
1)
He
_______________(just to buy) new sports equipment for the sports centre.
2)
She
______________(to choose) a swimsuit for fifty minutes now.
3)
I________________ (to try) on athletic shoes at the moment.
4)
They
_______________(to join) this fitness studio a month ago.
5)
Where________
you _________(to go) every evening?
6)
How
long __________he__________ (to attend) this sports club?
7)
When__________
she__________ (to win) this cup?
8)
We__________________ (already to play) two games of tennis.
9)
How
many trainings__________ you ______________(to have) this week?
10) They are__________________ (to ride) horses near the river now.
Make up questions and answer them.
Bubka/reigning/record-holder/Why/a/world/is?
has/sport/Bubka/kind/in/records/What/set/of?
records/many/set/Bubka/How/has/world?
did/childhood/of/his/Bubka/What/enjoy/sport/in/kind?
age/have/education/From/classes/what/physical/did/Bubka?
was/of/character/a/Bubka’s/sport/Why/part?
ІІІ. Заключна частина уроку.
1.
Підсумок
уроку.
2.
Домашнє
завдання.
Вправа 2, стор.118
Вправа 4, стор.118
Vitaliy
Volodymyrovych Klytchko was born on 19 July, 1971, in the family of a Soviet
Air Force Colonel Vladimir Rodionovich Klytchko in Belovodsk, Kyrgyzstan. In
1996, he graduated from the Pereyaslav-Khmelnitsky Pedagogical Institute. He
continued his education in Kyiv University where he presented his doctorate
thesis.
Vitaliy began
his professional career in 1996. He and his brother Volodymir signed with the
German athlete-promotion company «Universum». On 21 June, 2003, Vitaliy fought
Lennox Lewis for the WBC heavyweight championship in Los Angeles, California.
He was WBC and Ring heavyweight champion.
On 9 November,
2005, Vitaliy announced his retirement from professional boxing and vacated his
title. But on 24 January, 2007, he announced his comeback and was going to
fight again. But because of a number of health problems, Klytchko wasn’t able
to continue fighting.
Now it is
expected that Vitaliy will return to fight WBC heavyweight champion Samuel
Peter for his title. After his retirement Klytchko began campaigning for mayor
of Kyiv, but lost the election. Nowadays Vitaliy and his brother are busy with
giving support to schools, churches and children.
Lilia
Podkopayeva is a retired Ukrainian gymnast who became the 1996 Olympic allround
champion. She was born on 15 August, 1978, in Donetsk. Podkopayeva was
introduced to gymnastics at the age of five by her grandmother. She trained at
the National Training Centre in Kyiv under the tutelage of former European
World and Olympic gold medalist Ludmila Tourishcheva.
Podkopayeva made
her senior debut in 1993. She achieved brilliant results at the World and
European Championships in 1994—95. In early 1996, Podkopayeva was seriously
injured when she fell from the beam during a training. She recovered to win
three gold medals at the 1996 European Championship. As the defending World and
European Champion Podkopayeva was a favourite at the 1996 Olympic Games in
Atlanta.
She became the
first female gymnast to win the Olympic all-round title as a defending World
Champion after Ludmila Tourishcheva in 1972. Podkopayeva intended to continue
competing after 1996 Olympics. However, injuries forced her to retire.
Podkopayeva is still actively involved with the sport of gymnastics.
She got the
certificate of an international judge in 2004, and also coaches a lot in the US
and Ukraine. In Ukraine, Podkopayeva founded the Golden Lily tournament. She
has additionally worked as a television personality, hosting a show «Aerobics
for Champions».
FROM THE HISTORY OF SNOOKER
The origins of this game came back to the second part of the 19th
century. Billiards had been a popular activity amongst British Army officers
who served in India, and variations on the more traditional billiard games were
devised. One variation was to add coloured balls to the red and black which
were used for pyramid pool. The word «snooker» also has military origins, being
a slang term for first-year cadets or inexperienced soldiers. One version says
that Colonel Sir Neville Chamberlain of the Devonshire was playing this new
game when his opponent failed to pot a ball and Chamberlain called him a
«snooker».
The game of snooker grew in the latter part of the 19th century and the
early 20th century, and by 1927 the first World Snooker Championship had been
organized by Joe Davis who, as a professional English billiardist and snooker
player, moved the game from a pastime activity into a more professional sphere.
In 1969, the series of snooker programmes appeared on TV of the BBC channel and
became the second most popular show on TV. Nowadays snooker international
tournaments are held, broadcasted on TV and watched with great attention.
Listen and complete the sentences.
1) The origins of the game came back to the_________
part of the 19th century.
2) Billiards had
been a popular activity amongst the British Army _______who
served in India.
3) The word
«snooker» also has__________ origins.
4) The game of
snooker_____________ in the latter 19th century and the early 20th
century.
5) Joe Davis moved the game from a __________activity
into a more professional sphere.
6) In____________ the series
of snooker programmes appeared on TV of the BBC channel.
7) Nowadays
snooker international_____________ are held, broadcasted on TV and watched with great _______________.
Немає коментарів:
Дописати коментар