Урок 1
Клас. 7
Тема. Охорона здоров’я.
Мета. Освітня – ознайомити
учнів із новим лексичним матеріалом, навчати застосовувати лексику
в усному та
писемному мовленні, навчати учнів сприймати та розуміти текст на слух,
ознайомити із
симптомами хвороб.
Розвиваюча – продовжувати розвивати
навички аудіювання (фонетичний та інтонаційний слух,
пам'ять, увагу,
мовну здогадку, логічне мислення), сприяти розвиткові мовної
здогадки.
Виховна – виховувати дбайливе
ставлення до свого здоров’я, виховувати спостережливість і
почуття
відповідальності.
Практична – активізувати та закріпити
лексичний матеріал уроку, тренувати учнів в аудіюванні
та письмі,
практикувати учнів в усному мовленні, вдосконалювати техніку читання
та навички
перекладу тексту.
Обладнання: зошит,
підручник, картки.
Хід уроку
І. Організаційний момент уроку.
Оголошення теми та мети.
1. Уведення в іншомовну
атмосферу.
Робота з картками. З’єднати професію із її тлумаченням.
1) a surgeon
|
a) looks after
children and treats their illnesses.
|
2) a sister
|
b) is trained
to prepare drugs and medicines and works in a shop or in a hospital.
|
3) a dentist
|
c) examines
and treats people’s eyes.
|
4) a
pediatrician
|
d) looks after
patients in hospital.
|
5) a nurse
|
e) looks after
your heart.
|
6) a physician
|
f) is a senior
nurse in a hospital
|
7) an oculist
|
g) examines
and treats people’s ears.
|
8) an ear
doctor
|
h) does
operations in hospital.
|
9)
cardiologist
|
i) is trained
in general medicine and treats people in a particular area or town.
|
10) a
pharmacist
|
j) looks after
your teeth.
|
2. Перевірка домашнього завдання.
ІІ. Основна частина уроку.
1.
Ознайомлення із новим лексичним матеріалом.
Словникова робота. Опрацювати лексику на стор.56-57.
Вправи на закріплення нової лексики.
2.
Аудіювання.
Вправа 1, стор.56. Прослухати вірш.
Вправа 2, стор.56. Прослухати і повторити фрази.
Listen to the dialogue and tick what Nick does to be
healthy.
AN INTERVIEW FOR SCHOOL «HEALTH AND SPORTS» NEWSPAPER
— Nick, have
you ever been ill?
— Well, when I was a little boy, I caught colds very
often.
— Really? I don’t remember you being ill.
— I have changed my life with the help of my mother.
— And what have you changed?
— First of all I started doing morning exercises and I
take a cold shower every morning.
— Do you keep
to a special diet?
— No, but I try to eat a lot of fruit and vegetables.
— Do you take vitamins?
— Well, I’m
sure that healthy food, fresh air and a lot of exercises are better than any
vitamins.
— Nick, I know that you are a good sportsman. Do you
go in for a special kind of sports?
— Of course, I
don’t. I like swimming and sometimes go to the swimming pool with my mother.
But what I go in for is football. I think, this game is perfect for the boys
and you can play it indoors and outdoors.
— Do you visit your doctor regularly?
— You know, I only visit the dentist. Sorry, I must go
now, or I may be late for the football club.
·
Does
morning exercises
·
Takes
a cold shower in the morning and in the evening
·
Keeps
to a diet
·
Eats
healthy food
·
Takes
vitamins
·
Goes
in for a special kind of sports
·
Regularly goes in for swimming
·
Regularly plays football
3.
Розвиток навичок усного мовлення.
Вправа 3, стор.57. Скласти запитання до речень.
4.
Вдосконалення техніки читання.
Вправа 4, стор.58. Прочитати текст і заповнити пропуски.
ІІІ. Заключна частина уроку.
1. Підсумок уроку.
2. Домашнє завдання.
Вправа 5, стор.59
Урок 2
Клас. 7
Тема. Охорона здоров’я.
Підтема. Захворювання.
Мета. Освітня – ознайомити
учнів із новим лексичним матеріалом за темою уроку, навчати учнів усного
та писемного
діалогічного мовлення, формувати навички спілкування.
Розвиваюча – продовжувати розвивати
навички аудіювання та комунікативні здібності учнів,
розвивати
готовність до участі у подальшому іншомовному спілкуванні.
Виховна – виховувати співчуття до
людей, готовність прийти на допомогу.
Практична – активізувати та закріпити лексичний матеріал уроку,
вдосконалювати техніку
читання та навички
перекладу тексту, тренувати учнів в усному мовленні (монологічно-
му та діалогічному)
та письмі.
Обладнання: зошит,
підручник, картки.
Хід уроку
І. Організаційний момент уроку.
Оголошення теми та мети.
1. Уведення в іншомовну
атмосферу.
Усна бесіда «Погоджуюся з твердження чи ні».
1)
Get
up early and go to bed early.
2)
Eat
a lot of sweets, they are good for your teeth.
3)
Never
smoke. Never use drugs.
4)
Wash
your hands every time before you eat.
5)
Do
physical exercises regularly.
6)
Watch
TV as long as you want.
7)
Clean
your teeth twice a month.
8)
Spend
little time outdoors.
9)
Don’t
keep fit.
10) Eat healthy food, a lot of fruit and vegetables.
11) Be always in good mood.
2. Перевірка домашнього завдання.
ІІ. Основна частина уроку.
1.
Уведення нового лексичного матеріалу.
Словникова робота, стор.59-60.
Вправи на закріплення лексики.
2.
Аудіювання.
Вправа 2, стор.60. прослухати та відтворити діалоги.
3.
Говоріння.
Вправа 3, стор.60. Дати відповіді на запитання.
4.
Читання.
Вправа 4, стор.60. Прочитати та перекласти текст.
5.
Письмо.
Вправа 6, стор.61. Розкрити дужки і записати дієслова у правильній часовій
формі.
6.
Практикування у складанні діалогів.
Put the sentences in the correct order to make up a
dialogue.
— I’ve got a
headache and a sore throat.
— Come in three days.
— You should stay in bed for two or three days, drink
a lot of warm tea or milk with honey.
— Oh, yes. What is it, doctor?
— Thank you,
doctor. Goodbye.
— Good morning, doctor. May I come in?
— I think it’s quinsy.
— When should I
come to you next time?
— Let’s take your temperature first. Oh, it’s rather
high: 38.7 °C. Let’s examine your throat. Does it hurt to swallow?
— What should I do, doctor?
— Come in,
please. What’s wrong with you?
ІІІ. Заключна частина уроку.
1. Підсумок уроку.
2. Домашнє завдання.
Вивчити лексику.
Урок 3
Клас. 7
Тема. Охорона здоров’я.
Підтема. Відвідування
лікаря.
Мета. Освітня – ознайомити
учнів із прислів’ями, ввести у вжиток навий лексичний матеріал, навчати
планувати свою
відповідь.
Розвиваюча – продовжувати розвивати
навички читання та аудіювання, розвивати здатність
критично мислити, логічно
обґрунтовувати власні висловлювання.
Виховна – виховувати повагу до
професії лікаря, виховувати спостережливість і старанність
під час виконання
завдань і доручень.
Практична – активізувати лексичний матеріал
уроку, вдосконалювати техніку читання та
навички письма,
практикувати учнів в аудіюванні та усному мовленні.
Обладнання: зошит,
підручник, картки.
Хід уроку
І. Організаційний момент уроку.
Оголошення теми та мети.
1. Уведення в іншомовну
атмосферу.
Робота з прислів’ями.
* A sound mind in a sound body.
* After dinner sit a while after supper walk a mile.
* An apple a day keeps the doctor away.
* Desperate diseases must have desperate cures.
* Early to bed and early to rise makes a man healthy,
wealthy and wise.
* Good health is above wealth.
* Laughter is the best medicine.
* Live not to eat but eat to live.
2. Перевірка домашнього завдання.
ІІ. Основна частина уроку.
1.
Словникова робота.
Опрацювати лексику на стор.62, 64.
Вправи на закріплення лексичного матеріалу.
2.
Читання. Говоріння.
Вправа 2, стор.62. Прочитати текст. На перевірку розуміння змісту тексту
виконати вправу 3, стор.64 (заповнити пропуски в тексті) та вправу 4, стор.62
(дати відповіді на запитання).
3.
Аудіювання. Письмо.
Прослухати діалог і заповнити карту.
A VISIT TO THE DOCTOR
— Good morning, doctor Blake.
— Good morning, Mr Wilson. How can I help you?
— I feel bad, doctor. I sneeze all the time and my eyes
water. I also have a horrible headache.
— Well, let’s examine your throat first. Open your
mouth, please. Do you feel any pain while swallowing?
— No, I don’t.
— Your throat isn’t red. Now let’s take the
temperature. Here is the thermometer.
— Doctor, the temperature is 36.8 °C.
— Hm, do you sneeze indoors or outdoors?
— I sneeze
outdoors more.
— How long have
you felt like that, Mr Wilson?
— For about a
week. What is it, doctor?
— I think it’s an allergy. It’s spring now and a lot
of trees and flowers are in blossom.
— You are right, doctor. I feel especially bad while
walking in the park. But what should I do?
— First of all try to avoid walking in the park or
near flowerbeds and gardens. Then take these pills three times a day.
— Should I take
them before meals or after meals?
— After meals. And use the eye drops two times a day:
in the morning and in the evening. I think it will work and you will feel
better soon.
— Should I come
to you next time, doctor?
— Yes, come in
four days and we’ll see the results.
— Thank you,
doctor. Goodbye.
Listen to the dialogue and complete the gaps.
MEDICAL CARD
Patient: Mr
Wilson
Symptoms:_____________________________________
Diagnosis: ____________________________________
Treatment: 1) ________________
Dosage:________________ times a
_________________
2) _________________Dosage:________________ times a________________
Next
visit ________________________________
Робота з картками. Вибрати правильний варіант.
1.
I
feel ….(ill, sick, depressed).
2.
You
must have …… ( this medicine, some rest, a broken wrist, flu, a virus).
3.
I
have got ….. (a headache, painful).
4.
Be
careful you don’t catch …. (a mouse, a cold).
5.
You
need to see …(your doctor, a consultant).
6.
I
am afraid it’s ….. (painful, flu, aspirin).
7.
He’ll
take ….. (this drops, a cold tea, a big temperature).
8.
You
have sprained ….. (your wrist, your head).
9.
She’s
….. (in great pain, dizzy).
10.
It
feels
….
(painful,
injection).
ІІІ. Заключна частина уроку.
1. Підсумок уроку.
2. Домашнє завдання.
Вправа 5, стор.65
Урок 4
Клас. 7
Тема. Охорона здоров’я.
Підтема. Охорона
здоров’я. Modal
verbs must, should, need.
Мета. Освітня – ввести
у вжиток новий лексичний матеріал, навчати застосовувати його на письмі та
в усному мовленні,
навчати учнів сприймати та розуміти текст на слух, навчати
будувати речення з
модальними дієсловами.
Розвиваюча – продовжувати розвивати
вміння критично мислити, розвивати вміння писати
тести.
Виховна – виховувати позитивне
ставлення до життя, виховувати обережність і уважність під час
виконання домашніх
справ.
Практична – активізувати та закріпити
лексичний матеріал уроку, тренувати учнів в усному
мовленні та
читанні, повторити та закріпити граматичний матеріал – модальні
дієслова.
Обладнання: картки,
зошит, підручник, граматична таблиця.
Хід уроку
І. Організаційний момент уроку.
Оголошення теми та мети.
1. Уведення в іншомовну
атмосферу.
Match the phrases with the people who could say them.
One specialist is extra.
1) Open your mouth, please. Which tooth is the problem? a) a nurse
2) Can you see this letter? b) a pediatrician
3) How have you hurt your leg? c) a surgeon
4) Which part of your body do you need to take a
picture of? d) a dentist
5) Let’s take your temperature. e) a psychiatrist
6) Does it hurt you to swallow? f) an ophthalmologist
g) an X-ray technician
2. Перевірка домашнього завдання.
ІІ. Основна частина уроку.
1.
Словникова робота.
Опрацювати слова на стор.67.
Вправи на закріплення нових слів.
2.
Читання. Мовлення.
Вправа 2, стор.66. Прочитати текст.
Виконати усно тестове завдання вправи 3, стор.66
3.
Граматика. Письмо.
Вправа 5, стор.67. Заповнити пропуски в реченнях модальними дієсловами.
Робота з картками. Вживання прийменників. Заповнити
пропуски необхідними прийменниками.
Now Peter feels much better ________ the
doctor’s treatment.
The choice of
medicines always depends
________ the illness.
He didn’t know how to deal ________ a
heating pad and asked his mother for help.
My little brother is allergic _________
some kinds of flowers.
She doesn’t want to suffer ________
backache.
These pills help me to carry _______
with my work.
Her illness couldn’t stop her __________
travelling to the mountains.
They are interested ________ taking
part in the competitions.
She is overweighed and has to keep _________
a diet.
4.
Аудіювання.
Прослухати текст і виконати завдання на картках.
A visit to the doctor
Once an old gentleman came to consult a
doctor.
“What do you complain of?” asked the doctor.
“You see doctor, my nervous system is in a
bad state. I have a heartache, often headache and my sleep isn’t good.
Sometimes I cannot sleep all night long”.
The doctor examined the patient very
carefully and said:
“Your treatment
will be very simply, in other words it will be a rest-cure. You should go to a
quite place in the village for a month and have an active rest there: get up
early, do morning exercises, have breakfast and go for a walk. You should walk
much, go to the forest for fresh air, eat much fruit and vegetables and drink
milk before going to bed. And you can smoke only one cigarette a day.”
A month later the gentleman came to see the
doctor again.
“How are you?” asked the doctor.
“I am quite well now”, answered the patient.
“I have done everything that you recommended me, doctor. I strictly followed
all your orders. I walked much, ate much fruit and vegetables and drank milk
before going to sleep. But one cigarette a day almost killed me”.
“But why?”
asked the doctor.
“It’s not a joke to begin smoking in my age.
I had never smoked before”, answered the gentleman.
Say if the
following statements true or false.
1.
The
man was old.
2.
The
man complained of only the headache.
3.
The
doctor advised him to have an active rest.
4.
The
man came back in a month.
5.
After
the rest the man felt bad.
6.
The
man enjoyed smoking.
Fill in the gaps
with the suitable words.
recommended examined nervous system consult treatment
strictly
|
1.
The
gentleman wanted to ………. a doctor.
2.
His
……….was in a bad state.
3.
The
doctor ……….the patient.
4.
The
doctor prescribed very simple ……….
5.
The
man did everything that the doctor had ……….him.
6.
The
man ………..followed all the doctor’s orders.
ІІІ. Заключна частина уроку.
1. Підсумок уроку.
2. Домашнє завдання.
Скласти речення з модальними дієсловами.
Урок 5
Клас. 7
Тема. Охорона здоров’я.
Підтема. Медикаменти
та інші засоби лікування.
Мета. Освітня – ввести
у вжиток новий лексичний матеріал за темою уроку, навчати читання з метою
отримання
необхідної інформації та подальшим розумінням змісту тексту, навчати
аналізувати
отриману інформацію.
Розвиваюча – продовжувати розвивати
навички читання та письма, розвивати старанність та
уміння працювати
самостійно, розвивати почуття відповідальності.
Виховна – виховувати вміння знаходити
позитивні моменти у будь-яких ситуаціях.
Практична – активізувати лексичний
матеріал уроку, вдосконалювати техніку читання та навички
перекладу тексту,
практикувати учнів у письмі.
Обладнання: зошит,
підручник, картки з письма.
Хід уроку
І. Організаційний момент уроку.
Оголошення теми та мети.
1. Уведення в іншомовну
атмосферу.
Відгадай слово.
·
Some
medicine which is used for treating a headache. (aspirin)
·
Some
medicine which is used for eyes. (eye drops)
·
Micro-organisms
which can cause some illness. (germs)
·
The
medicine which was discovered in the 20th century and was used for the
treatment of many serious illnesses. (penicillin)
·
A
gadget which helps shortsighted or longsighted people to see better. (glasses)
·
Small
animals which bite the skin and suck the blood. (leeches)
·
Some
medicine which is used for the nose. (a nasal spray)
·
They
look like pills or tablets and we use them to be healthy. (vitamins)
2. Перевірка домашнього завдання.
ІІ. Основна частина уроку.
1.
Уведення нового лексичного матеріалу.
Словникова робота, стор.68
Вправи на закріплення лексичного матеріалу.
2.
Вдосконалення техніки читання.
Вправа 3, стор.69. Прочитати текст і заповнити пропуски в реченнях.
Вправа 4, стор.69. Розіграти в парах діалоги.
3.
Практикування навичок письма.
Вправа 5, стор. 69. Скласти запитання до речення за поданим питальним
словом.
Робота з картками. Match two parts of the sentences.
She is afraid
|
in the results
of the experiment.
|
He has been
dealing
|
doctors put on
sterile rubber gloves.
|
Her brother
suffers
|
of mice and
rats.
|
They are
interested
|
with
pneumonia.
|
She always
listens
|
with great
care.
|
Before the
operation
|
to her
doctor’s advice with great attention.
|
Our future
work depends
|
with this
corporation for many years.
|
The patient
was diagnosed
|
for half an
hour already.
|
Mothers look
after their little children
|
from severе allergies.
|
I have been
looking for my keys
|
on the results
of this project.
|
ІІІ. Заключна частина уроку.
1. Підсумок уроку.
2. Домашнє завдання.
Вивчити лексику.
Урок 6
Клас. 7
Тема. Охорона здоров’я.
Підтема. Допомога
при пораненнях.
Мета. Освітня – ввести
у вжиток новий лексичний матеріал за темою уроку, навчати застосовувати нові
слова в усному та
писемному мовленні, навчати сприймати та розуміти текст на слух,
навчати логічно та
послідовно викладати думки.
Розвиваюча – продовжувати розвивати
критичне мислення школярів, вміння грамотно та логічно
побудувати власне
висловлювання, розвивати готовність до участі у подальшому
іншомовному
спілкуванні, продовжувати розвивати навички аудіювання.
Виховна – виховувати здатність
співчувати близьким людям і турбуватися про них.
Практична – активізувати лексичний
матеріал уроку, вдосконалювати техніку читання та навички
перекладу тексту,
практикувати учнів в усному мовленні та аудіюванні.
Обладнання: зошит,
підручник, картки.
Хід уроку
І. Організаційний момент уроку.
Оголошення теми та мети.
1. Уведення в іншомовну
атмосферу.
Робота з прислів’ями.
* A sound mind in a sound body.
* After dinner sit a while after supper walk a mile.
* An apple a day keeps the doctor away.
* Desperate diseases must have desperate cures.
* Early to bed and early to rise makes a man healthy,
wealthy and wise.
* Good health is above wealth.
* Laughter is the best medicine.
* Live not to eat but eat to live.
Solve the crossword.
1. This berry
is used for making jam and using it to treating cough. (raspberry)
2. It is produced by bees and is good for treating
cough and a sick throat. (honey)
3. This
tropical fruit is used to treat a sick throat. (lemon)
4. It is made by hands to work up some muscles of your
body. (massage)
5. They are gathered in summer and used for making tea
for curing different illnesses. (herbs)
2. Перевірка домашнього завдання.
ІІ. Основна частина уроку.
1.
Ознайомлення із лексичним матеріалом.
Словникова робота, стор.70
Вправи на закріплення лексичного матеріалу.
2.
Читання.
Вправа 2, стор.70. Прочитати та перекласти текст.
3.
Розвиток навичок усного мовлення.
Вправа 3, стор.71. Бесіда за запитаннями.
4.
Аудіювання.
Вправа 4, стор.71. Прослухати текст і вибрати правдиві твердження.
5.
Письмо. Робота з картками.
Повторити модальні дієслова.
Робота з картками.
Health problems
1) I have got a headache
|
a) give up smoking
|
2) I have got a toothache
|
b) have it X-rayed
|
3) I am coughing
|
c) apply some ointment
|
4) My nose is blocked
|
d) consult a surgeon
|
5) My nose is running
|
e) use some gargle
|
6) I have got a temperature
|
f) take some aspirin
|
7) I have broken my arm
|
g) stay in bed for a while
|
8) My stomach aches
|
h) take some medicine
|
9) I have burnt my hand
|
i) go to the dentist
|
10) I have cut my finger
|
J) lie in the sun for a day or two
|
11) I can’t move my leg
|
k) use nasal drops
|
12) I have got a sore throat
|
l) use some antiseptic
|
ІІІ. Заключна частина уроку.
1. Підсумок уроку.
2. Домашнє завдання.
Вправа 3, 5, стор.73
Урок 7
Клас. 7
Тема. Охорона здоров’я.
Підтема. Віртуальна
реальність. Повторення вивченого матеріалу.
Мета. Освітня – навчати
учнів застосовувати вивчений матеріал на практиці, навчати читання з метою
повного розуміння
змісту тексту, навчати вживати на письмі розділові запитання.
Розвиваюча – продовжувати розвивати
навички читання та самостійність у виконанні завдань.
Виховна – виховувати здатність швидко
приймати рішення в екстремальних ситуаціях та готов-
ність прийти на
допомогу.
Практична – повторити вивчений
лексичний та граматичний матеріал, вдосконалювати техніку
читання та навички
перекладу тексту, пратикувати учнів в усному мовленні та письмі,
повторити розділова
запитання.
Обладнання: зошит,
підручник, картки.
Хід уроку
І. Організаційний момент уроку.
Оголошення теми та мети.
1. Уведення в іншомовну
атмосферу.
Read and guess the word.
* It happens when
you cut a part of your body. (bleeding)
* It is caused by
a hot liquid. (scald)
* It happens when
you swallow a large piece of food. (choking)
* It may be the
result of some accident and makes people ill. (shock)
* The help you can
give to the injured people before the ambulance arrives. (first aid)
* You put it onto
the injured part of the body. (bandage)
* The medicine for
the nose. (nasal spray)
* It may be the result of spoiled food.
(stomachache)
* A person who
eats a lot of sweets often has it. (toothache)
* You visit this
establishment when you are seriously ill. (hospital)
2. Перевірка домашнього завдання.
ІІ. Основна частина уроку.
1.
Повторення граматичного матеріалу.
Вправа 1, стор.74. Розділові запитання.
2.
Вдосконалення техніки читання.
Вправа 2, стор.74. Прочитати та перекласти текст.
Вправа 3, стор.74. Прочитати текст, дати відповіді на запитання.
3.
Тренування учнів в усному мовленні.
Вправа 4, стор.75. Бесіда за запитаннями.
4.
Практикування навичок письма.
Робота з картками. Match two parts of the questions and choose the
answers.
They have been
running for half an hour,
|
doesn’t he?
|
Yes, we have.
|
She wasn’t
talking to the doctor,
|
haven’t we?
|
Yes, they
have.
|
He always
takes vitamins in winter,
|
haven’t they?
|
No, I’m not.
|
We have
already seen him,
|
aren’t you?
|
Yes, he does.
|
She never goes
to work by bus,
|
did he?
|
No, she
wasn’t.
|
You are
looking through the documents,
|
was she?
|
Yes, we will.
|
He didn’t find
the money,
|
won’t we?
|
No, she
doesn’t.
|
We’ll arrive
in an hour,
|
does she?
|
No, he didn’t.
|
ІІІ. Заключна частина уроку.
1. Підсумок уроку.
2. Домашнє завдання.
Вправа 5, стор.75
Немає коментарів:
Дописати коментар