10.12.15

7 клас. Я, моя родина.





Урок 1
Клас. 7                                                                             
Тема. Я, моя сімя, друзі.
Підтема. Знову до школи. Як я провів літні канікули.



Мета. Освітня – ознайомити учнів із новим лексичним матеріалом за темою уроку, навчати учнів
                            читання з метою повного розуміння змісту тексту, навчати діалогічного мовлення.
           Розвиваюча – продовжувати розвивати навички читання та комунікативні здібності учнів,
                            розвивати мовну здогадку й мовленнєву реакцію школярів.
           Виховна – виховувати зацікавленість у розширенні своїх знань.
           Практична – активізувати лексичний матеріал уроку, вдосконалювати техніку читання та
                            навички перекладу тексту, тренувати учнів в усному мовленні.
Обладнання: зошит, підручник, картки для письмової роботи.
Хід уроку
І. Організаційний момент. Оголошення теми та мети уроку.
     1. Уведення в іншомовну атмосферу.
A wonderful day
It’s a wonderful day today,
It’s a beautiful day today,
How are you, how are you?
It’s a wonderful day today.
I’m fine, I’m fine,
I’m very, very well,
It’s a wonderful day today.
     2. Перевірка домашнього завдання.
ІІ. Основна частина уроку.
1.      Ознайомлення із новим лексичним матеріалом. Розвиток навичок усного мовлення.
1)      Опрацювати лексику на стор.8-9.
2)      Вправи на закріплення лексичного матеріалу. Скласти речення із новими словами. Усно.
Вправа 1, стор.5                   
Вправа 5, стор.7
Вправа 1, стор.8          
2.      Вдосконалення техніки читання. Розвиток навичок діалогічного читання.
Вправа 2, стор.5. Читання діалогу в парах.
Вправа 2, стор.8. Прочитати текст і заповнити пропуски в тексті поданими словами та фразами.

3.      Практикування учнів в аудіюванні.
1)      Робота з табличкою. Match verbs and nouns.
prepare
the beds     
vacuum
the floor
do
the room
water
the garbage
make
breakfast
sweep and mop
the furniture
take out
the table
dust
the carpet
lay\clear
the flowers
walk
the laundry
clean
the car
do
the do
tidy up
the bathroom
wash
the washing up

2)      Прослухати речення і на слух заповнити пропуски поданими словами в табличці.
1.      Peter needs to ……….the grass.
2.      After we eat we usually do the ……….
3.      I like to ……….TV at night.
4.      In the morning you need to ……….the bed.
5.      You have to ……….the trash.
6.      I don’t like to ……….the rug.
7.      The house is a mess. We should ……….the house.
8.      My daughter spilled her milk. I have to ……….the floor to clean it.
9.      Before we eat, my son ………. the table.
                                                                        
4.      Письмо.
Вправа 4, стор.7. З’єднати частини речень.
Вправа 3, стор.8. Заповнити пропуски в реченнях.

ІІІ. Заключна частина уроку.
1.      Підсумок уроку.
2.      Домашнє завдання.
Вправа 7, стор.7                 
        
Урок 2
Клас. 7                                                                             
Тема. Я, моя сімя, друзі.
Підтема. Моя школа. Урок англійської.
Мета. Освітня – навчати учнів сприймати та розуміти текст на слух, формувати навички вживання
                            нових лексичних одиниць, навчати усного мовлення за темою уроку.
           Розвиваюча – розвивати навички аудіювання (фонетичний та інтонаційний слух, пам'ять, увагу,
                            мовну здогадку, логічне мислення).
           Виховна – виховувати зацікавленість у вивченні англійської мови.
           Практична – активізувати та закріпити лексичний матеріал уроку, вдосконалювати техніку
                             читання та навички перекладу тексту, тренувати учнів в аудіюванні та письмі.
Обладнання: зошит, підручник, картки.
Хід уроку
І. Організаційний момент. Оголошення теми та мети уроку.
     1. Уведення в іншомовну атмосферу.
A wonderful day
It’s a wonderful day today,
It’s a beautiful day today,
How are you, how are you?
It’s a wonderful day today.
I’m fine, I’m fine,
I’m very, very well,
It’s a wonderful day today.
     2. Перевірка домашнього завдання.
ІІ. Основна частина уроку.
1.      Вдосконалення навичок читання.
Вправа 2, стор.10. Прочитати уривки тексту та підібрати до них заголовки.
Вправа 2, стор.12. Розіграти діалоги в парах. Дати відповіді на запитання вправи 3 на стор.12 (за прочитаним діалогом).

2.      Тренування учнів в усному мовленні.
Вправа 3, стор.11. Бесіда за запитаннями.

3.      Ознайомлення із новим лексичним матеріалом.
Словникова робота. Опрацювати лексику на стор.13

4.      Письмо. Робота з табличкою.
Вправа 4, стор.11. Записати слова у три колонки.

Робота з табличкою. Put the words in the proper column.
boil, tea, salad, pan, soup, kettle, sausages, potatoes, dry, pour, plate, teapot, meat, fry, cut, bread, cheese, serve, pot, cook, coffee, cup, eggs, frying-pan, fish, cake, bake, cabbage.

what to make
how to do
where to make
salad
boil
cup

5.      Аудіювання.
Прослухати діалоги і заповнити табличку.

Conversation 1
Conversation 2
Conversation 3
Conversation 4
They talk about friends




They talk about duties




They talk about the weather




They talk about family




They talk about food





-          I’ve heard you had an amazing party yesterday.
-          Yes, we had a lot of fun.
-          Did many of your friends come?
-          Of course. My mother cooked a lot of tasty things. My father and brother shared all the games with us.
*     *     *

-          Do you like the weather today?
-          No. My parents and I planned to have a picnic but it has been raining since morning.
-          So, what are you going to do?
-          I don’t know exactly yet. Perhaps we’ll have some sushi in a Japanese restaurant.
*     *     *

-          Have you got any friends?
-          Yes, sure.
-          And who is your best friend?
-          Amy. We’ve know each other since our childhood.
*     *     *

-          Have you got any household duties?
-          Yes, certainly. I have to make my bed and vacuum the carpets.
-          And what about your sister?
-          She’s too small to do anything at home.

ІІІ. Заключна частина уроку.
1.      Підсумок уроку.
2.      Домашнє завдання.
Вправа 5, стор.11
Вправа 6, стор.13



















Урок 3
Клас. 7                                                                             
Тема. Я, моя сімя, друзі.
Підтема. Моя родина.
Мета. Освітня – формувати навички вживання нових лексичних одиниць, навчати учнів сприймати та
                            розуміти текст на слух, виділяти головну інформацію.
           Розвиваюча – продовжувати розвивати навички аудіювання та комунікативні здібності учнів
                            (фонетичний та інтонаційний слух, увагу, пам'ять, мовну здогадку, логічне мислення).
           Виховна – виховувати зацікавленість у розширенні своїх знань, виховувати любов та повагу до
                            своєї родини.
           Практична – активізувати та закріпити лексичний матеріал уроку, вдосконалювати техніку
                            читання та навички аудіювання, практикувати учнів в усному мовленні та письмі.
Обладнання: зошит, підручник, картки.
Хід уроку
І. Організаційний момент. Оголошення теми та мети уроку.
     1. Уведення в іншомовну атмосферу.
1) Вивчити прислів’я.
DOG IS EVERY A LION AT HOME (Кожен пес у дворі лев).
2) Вірш на розминку.
Help your mother lay the table
Put a knife, a fork, a spoon,
Help your mother lay the table,
Every afternoon.
     2. Перевірка домашнього завдання.
ІІ. Основна частина уроку.
1.      Вдосконалення техніки читання та комунікативних здібностей учнів.
Вправа 1, стор.16. Бесіда за запитаннями.
Вправа 2, стор.16. Прочитати текст і усно виконати завдання вправи 3, стор.17

2.      Ознайомлення учнів із новим лексичним матеріалом.
Словникова робота. Опрацювати лексику на стор.17, 19.
Вправи на закріплення лексичного матеріалу.

3.      Аудіювання.
Вправа 2, стор.19. Match the children’s names with the activities they can do.

4.      Лексична вправа.
Заповнити пропуски в реченнях. Робота з картками.
lay, mops, grass, watch, garbage, sleep, makes dinner, make, does the washing up.

   I live in a house with my mom, dad and two brothers. We all have chores that we do each week.
   My mom …..every night. We usually eat pizza or tacos. She also cleans the kitchen. Mom …..the floor when it is dirty and she …..after dinner in the sink. My dad cuts the …..outside and takes out the ….. They both work very hard to keep our house clean.
   My brothers and I like to help. Before dinner we …..the table and every morning we …..our beds. After dinner we all usually …..TV together in the living room. At 10:00 PM we all go to …..

5.      Робота з діалогом.
Прочитати діалог і заповнити табличку.

Paul
his sister
mother
father
washing up




shopping




cleaning




cooking




ironing




washing clothes





-          So Paul, how do the members of your family share the household jobs? For example, who does the washing up?
-          My sister does that. And sometimes I do it. We have a dishwasher and it is not difficult for me to put the dirty dishes into it.
-          Do you do the shopping?
-          No, my parents do the food shopping. They like buying food at the market. And I can only buy some crisps and a can of cola.
-          What about cleaning?
-          I must say that I clean my room every day. I don’t like do it very much but I have to. My sister usually vacuums the living-room and my mother cleans the kitchen and the bathroom.
-          What about the cooking and ironing? Who does that?
-          Well, those are my sister’s and my mother’s jobs. I can’t cook at all and I hate ironing. But my father is keen on cooking. As he is very busy during the week, he can cook tasty things for us only at the weekend.
-          And who washes clothes in your family?
-          Anybody who has free time. It’s the easiest thing to put the clothes into the washing machine and turn it on. As for me, I wash my clothes myself.

ІІІ. Заключна частина уроку.
1.      Підсумок уроку.
2.      Домашнє завдання.
Вправа 4, стор.19
                                                                            





















                                                                             Урок 4
Клас. 7                                                                             
Тема. Я, моя сімя, друзі.
Підтема. Родина Тома. Присвійний займенник.
Мета. Освітня – навчати учнів усного мовлення за поданою структурою, ознайомити із домашніми
                            обов’язками американських підлітків, ввести у вжиток граматичний матеріал –
                            присвійні займенники.
           Розвиваюча – продовжувати формувати та розвивати навички усного мовлення учнів, розвивати
                             навички читання.
           Виховна – виховувати бажання вивчати англійську мову, прищеплювати повагу до рідних.
           Практична – активізувати лексичний матеріал уроку, вдосконалювати техніку читання та
                             навички перекладу тексту, практикувати учнів в усному мовленні, закріпити на
                             письмі граматичний матеріал – присвійні займенники.
Обладнання: зошит, підручник, картки.
Хід уроку
І. Організаційний момент. Оголошення теми та мети уроку.
     1. Уведення в іншомовну атмосферу.
Help your mother lay the table
Put a knife, a fork, a spoon,
Help your mother lay the table,
Every afternoon.
     2. Перевірка домашнього завдання.
ІІ. Основна частина уроку.
1.      Розвиток навичок усного мовлення.
Робота з табличкою. Скласти речення за поданою схемою.
Which of the following housework chores/jobs do you do and how do you feel about them?

Can’t do it
Hate doing it
Don’t mind doing it
Like doing it
washing the dishes by hand




washing clothes by hand




shopping for food




cooking




general cleaning




tidying up




cleaning up the kitchen




taking the garbage out




cleaning the yard




repairing clothes




fixing something




ironing




cleaning the bathroom and toilet





2.      Робота з текстом. Читання.
Прочитати текст про домашні обов’язки американських підлітків.
   In many countries children are required to do chores around the house.
   Chores can be defined as little jobs you do around the house to help keep everything clean and orderly. In the United States many parents ask their children to do chores in order to earn an allowance. An allowance is an amount of money paid on a weekly, or monthly basis. Allowances allow children to have some pocket money to spend as they see fit. This can help them learn to manage their own money, as well as help them become more independent as they grow up. Here are some of the most common chores that children are asked to do.

·         Clean your room                       * make your bed                                 * pick up your clothes
·         Wash the dishes                        * cut the grass                                     * pick up your toys
·         Pull weeds                                * wash the car                                     * do the vacuuming
·         Repair the computer                 * do the shopping                               * set the table
·         Cook dinner                             * clear the table                                   * wash the dishes
·         Clean the shower                     * clean the toilet                                  * do the laundry
·         Wash the clothes                      * dry the clothes                                 * put away the clothes
·         Mop the floors                         * vacuum the carpets                           * mow the lawn
·         Rake the leaves in fall            * clean out the fridge or freezer           * shovel snow in winter

Вправа 2, стор.20. Прочитати та перекласти текст. На перевірку розуміння змісту тексту виконати усно вправу 3, стор.20

3.      Граматика. Письмо.
Розібрати граматичний матеріал – присвійні займенники за допомогою таблички на стор.21.
Вправа 4, стор.21. Підкреслити необхідний займенник.

ІІІ. Заключна частина уроку.
1.      Підсумок уроку.            Домашнє завдання.               Вивчити займенники.
Урок 5
Клас. 7                                                                             
Тема. Я, моя сімя, друзі.
Підтема. На вихідних. Обов’язки в родині.
Мета. Освітня – навчати учнів сприймати та розуміти текст на слух, виділяти головну інформацію,
                            ввести у вжиток новий лексичний матеріал, навчати учнів читання з метою отримання
                            необхідної інформації та подальшим розумінням змісту тексту, навчати усного мовлен-
                            ня за темою уроку.
           Розвиваюча – продовжувати розвивати навички аудіювання (фонетичний та інтонаційний слух,
                            увагу, пам'ять, логічне мислення, мовну здогадку) та комунікативні здібності учнів.
           Виховна – прищеплювати почуття відповідальності за доручені обов’язки.
           Практична – активізувати в ході уроку лексичний матеріал, вдосконалювати техніку читання та
                            навички перекладу тексту, тренувати учнів в усному мовленні та аудіюванні.
Обладнання: зошит, підручник, картки.
Хід уроку
І. Організаційний момент. Оголошення теми та мети уроку.
     1. Уведення в іншомовну атмосферу.                    
How many cookies could a good cook cooks.
If a good cook could cook cookies?
A good cook could cook as much cookies
As a good cook who could cook cookies.
     2. Перевірка домашнього завдання.
ІІ. Основна частина уроку.
1.      Аудіювання.
Listen to the dialogue and say if the following sentences are true or false.
Mother. Children, Grandma and grandpa are coming to visit this evening and I need you to help me with some chores. Have you all made your beds?
Children. Yes, mom.
Mother. Rob, I want you to fill the dishwasher and then wash and dry the big dishes that can’t fit in the dishwasher.
Rob. OK.
Mother. Sue, I want you to take out the garbage. Then sweep and mop the kitchen floor, okay?
Sue. Sure, I’m excited. Grandma and grandpa are coming.
Mother. And Peter, would you clean the bathroom?
Peter. Oh mom, I hate cleaning the toilet.
Mother. Okay, you clean the sink and bathtub, and I’ll clean the toilet. But then I would like you to help your dad clean out the garbage.
Peter. OK.
Mother. Well then, let’s get started. I’m going out to mow the lawn. Come get me if you need me.
1)      The children must help clean the house.         +
2)      Rob has to wash and dry the small dishes.         -
3)      Sue ahs to sweep and mop the bathroom floor.           -
4)      Peter has to clean the toilet.                                    -
5)      Dad has to cut the grass.                                        -
6)      Grandma and grandpa are coming tomorrow.         -

2.      Введення нових лексичних одиниць.
Словникова робота. Слова на стор.22. На закріплення лексики скласти з нею речення.

3.      Вдосконалення техніки читання.
Вправа 2, стор.22. прочитати текст і заповнити пропуски в ньому. На перевірку розуміння змісту тексту виконати усно вправу 3, стор.23

4.      Розвиток комунікативних здібностей учнів.
Вправа 5, стор.23. «Мікрофон». Бесіда за запитаннями.

5.      Аудіювання.
Вправа 2, стор.24. Прослухати текст і заповнити табличку.

ІІІ. Заключна частина уроку.
1.      Підсумок уроку.
2.      Домашнє завдання.
Вправа 5, стор.26


Урок 6
Клас. 7                                                                             
Тема. Я, моя сімя, друзі.
Підтема. Обов’язки в родині. Розділові запитання.
Мета. Освітня – ознайомити учнів із новим граматичним матеріалом – розділові запитання, навчати
                             сприймати та розуміти текст на слух, навчати працювати самостійно.
           Розвиваюча –  продовжувати розвивати вміння аудіювання, розвивати вміння працювати
                             самостійно.
           Виховна – виховувати любов до рідних, прищеплювати почуття відповідальності за доручені
                            обов’язки.
           Практична – активізувати та закріпити на письмі граматичний матеріал уроку – розділові запи-
                            тання, вдосконалювати навички аудіювання та читання.  
Обладнання: зошит, підручник, граматична таблиця, картки з письма.
Хід уроку
І. Організаційний момент. Оголошення теми та мети уроку.
     1. Уведення в іншомовну атмосферу.
How many cookies could a good cook cooks.
If a good cook could cook cookies?
A good cook could cook as much cookies
As a good cook who could cook cookies.

A mime game.
1)      I put clothes into the refrigerator.
2)      I tidy up the room.
3)      I do not break my toys.
4)      I dust the furniture.
5)      I keep books on the bookshelves.
6)      I water the flowers.
7)      I go shopping.
8)      I do not make my bed.
9)      I help my mother to cook meal.
10)  I wash up.
     2. Перевірка домашнього завдання.
ІІ. Основна частина уроку.
1.      Вдосконалення техніки читання.
Вправа 2, стор.27. Прочитати текст і заповнити пропуски в реченні вправи 3, стор.27.

2.      Лексична вправа.
Робота з картками. Підкреслити правильний варіант.
1)      My mother asked me to do the (dishes\plates).
2)      My father asked me to (make\do) my bed.
3)      My brother asked me to (wet\water) the plants.
4)      My grandmother asked me to (cleanse\clean) the little box.
5)      My mum asked me to do the (clothes\laundry).
6)      My granny asked me to (clean\cut) the grass.
7)      My mum asked me to (vacuum\vacate) the living-room.
8)      My mother asked me to (scrub\scrape) the toilet.
9)      My parents asked me to (tidy\tighten) up my room.
10)  My grandfather asked me to (take\make) out the trash.

3.      Граматика. Практикування учнів у письмі.
Розібрати граматичний матеріал – розділові запитання. На закріплення виконати вправу 4, стор.27

4.      Аудіювання.
Прослухати діалог і заповнити табличку.
Stephan. I am responsible for many things at home. The worst of them is doing to the washing up. I also have to throw out the garbage and mow the lawn, but I don’t mind that because I get to breathe some fresh air.
Cindy. Every evening I take the dog out for a walk. He gets restless when I forget to walk him. During the weekend mom is on a break and we do the cleaning. I vacuum the floor and wipe the windows. Twice a week I wake up at six to wash the car.
Nicolas. We have a housemaid at home who does the cleaning and dishwashing. My job is to set the table at meal-times, and throw out the garbage.
Beth. I have too many chores to handle! I must mow the lawn, vacuum the whole house’s floor every day, set the table and wash the dishes. Everyone else in my family is too lazy!.
                     

Stephan
Cindy
Nicolas
Beth
take out the garbage




mow the lawn




do the washing up




wash the car




walk a dog




vacuum the floor




wipe the windows




do the cleaning




set the table





ІІІ. Заключна частина уроку.
1.      Підсумок уроку.
2.      Домашнє завдання.
Вправа 5, стор.27

























Урок 7
Клас. 7                                                                             
Тема. Я, моя сімя, друзі.
Підтема. Сімейні традиції.
Мета. Освітня – навчати учнів сприймати та розуміти текст на слух, навчати писати тестові завдання,
                            навчати учнів усного мовлення за темою уроку.
           Розвиваюча – розвивати ерудицію учнів, продовжувати розвивати навички аудіювання та
                            комунікативні здібності учнів.
           Виховна – виховувати самостійність, старанність, відповідальність у роботі; прищеплювати
                            почуття поваги до сімейних традицій.
           Практична – тренувати учнів в усному мовленні та письмі, вдосконалювати техніку читання та
                            навички перекладу тексту, практикувати учнів в аудіюванні.
Обладнання: зошит, підручник, кросворд, тест.
Хід уроку
І. Організаційний момент. Оголошення теми та мети уроку.
     1. Уведення в іншомовну атмосферу.
Find the names of home duties.
F
u
i
t
k
l
i
n
i
o
l
s
n
r
p
n
s
h
h
y
o
i
j
m
u
f
g
g
c
a
f
f
o
d
a
t
h
t
p
d
o
t
h
e
s
h
o
p
p
i
n
g
s
r
r
t
p
y
j
n
y
e
c
f
o
y
n
x
n
e
d
e
y
r
l
u
h
b
t
d
d
d
k
t
g
a
t
a
f
w
k
e
k
p
g
v
r
f
f
s
k
r
s
f
y
s
b
t
q
w
j
t
f
s
w
e
e
p
t
h
e
f
l
o
o
r
a
q
h
h
d
c
r
d
g
a
g
n
f
b
c
b
h
b
w
a
t
e
r
x
e
s
r
y
v
o
h
o
x
i
f
d
t
h
g
r
s
x
w
r
i
t
c
r
k
p
z
h
x
r
f
s
d
o
t
h
e
w
a
s
h
i
n
g
u
p
v
n
j
h
f
o
a
a
q
y
h
e
h
q
u
g
f
v
b
u
u
b
d
m
a
k
e
t
h
e
b
e
d
r
d
c
g
h

2.  Перевірка домашнього завдання.
ІІ. Основна частина уроку.
1.      Аудіювання.
Прослухати діалог і виконати тестове завдання.
Saturday’s chores
Daniel. Dad. Can I go outside to play?
Dad. Well, have you done your Saturday’s chores?
Daniel. Ah, dad. Do I have to?
Dad. Well, you know the rules. No playing until the work is done.
Daniel. So, what is my work?
Dad. Well, first you have to clean the bathroom including the toilet. And don’t forget to scrub the bathtub.
Daniel. No, I want to do the family room.
Dad.  Well, okay but you have to vacuum the family room and the hall, and be sure to dust everything. Oh, and don’t forget to wipe the walls and clean the cupboards. And after that sweep and mop the kitchen floor and be sure to polish the table in the living room.
Daniel. Oh, no!
Dad. And make your bed and pick up all your CDs and put them away. And …
Daniel. Daddy, am I Cinderella?!
Dad. No, but how about going out for lunch and getting a big milk shake, but you probably don’t want to do that, Cinderella?
Daniel. Ok, ok! I want to.
Dad. So, while you are doing your work, I’ll go outside to rake leaves and wash the car.

Choose the correct answer.
1.      What does the boy want to do at the beginning of the conversation?
a) go play outside                       b) watch TV                             c) play video games

2.      What is one thing the boy is NOT assigned to do around the house?
a) clean the garage                     b) vacuum the floors                c) wash the walls

3.      What does the boy have to do in his bedroom?
a) put away his books                b) make his bed                        c) pick up his dirty clothes

4.      What is the father going to do while the boy is doing his household chores?
a) wash the car                           b) paint the house                    c) work in the yard

5.      Where will the father and son go after the housework is done?
a)      to a movie                      b) out to eat                               c) to a ball game

Key: 1 – a, 2 – a, 3 – b, 4 – c, 5 – b.                

2.      Читання.
Вправа 2, стор.30

3.      Розвиток навичок усного мовлення.
Вправа 4, стор.31
Вправа 5, стор.32

4.      Письмо.
Вправа 1, стор.32

ІІІ. Заключна частина уроку.
1.      Підсумок уроку.
2.      Домашнє завдання.
Вправа 3, стор.33    


Немає коментарів:

Дописати коментар